previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider

  Domovská scéna: Divadlo v Rytířské

  TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

  TVŮRCI
  Autor: Donald Churchill
  Překlad: Blanka Couvreurová a Alexander Jerie
  Režie: Petr Hruška

  OBSAZENÍ
  Petra Špalková
  David Matásek
  Sandra Černodrinská / Sára Sandeva

  Audrey a Tony. Tony a Audrey. Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu.
  On, úspěšný kameraman z reklamky, čerstvě oženěný s podstatně mladší dívkou, s níž právě čeká dítě.
  Ani ona na první pohled nestrádá – od svatby s jejím novým partnerem ji dělí už jen tři dny.
  Bývalí manželé přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat, aby se podělili o nábytek a jiné cennosti.
  Přijíždějí se vším zdánlivě vyrovnaní a smíření, s nadějnou vyhlídkou na své nové životy.
  Navíc jejich společné setkání s odstupem času jenom potvrdí, že se nemohou vystát. Nemohou si říct ani dvě slova, aby si vzájemně nevlítli do vlasů.
  Přesto se pustí do úklidu chalupy a na povrch začnou vyplouvat dosud nezjevené skutečnosti – a Audrey s Tonym dojde, že pořádek si musejí udělat především ve svých vztazích.
  Podlehnou této „chvilkové slabosti“ a přehodnotí své dosavadní životní postoje a názory na toho druhého? A jak tím vším zamíchá jejich osmnáctiletá, rebelská dcera Lucy?
  Situace se komplikuje a vše dopadne jinak, než by divák předpokládal. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování…
  Chvilková slabost je bravurní jímavou komedií významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla (1930–1991), který se na českých jevištích zabydlel v 90. letech komediálním hitem Natěrač (později byly uvedeny také jeho hry Na ocet či Slečna Flintová). Churchill nikdy nezapřel vlastní hereckou zkušenost a ve svých textech vždy úzkostlivě dbal na rovnocenné a efektní herecké party. O zábavnosti a moudrosti jeho stylu se můžete přesvědčit v nové inscenaci Divadla v Rytířské. Herecký „dream team“ – Petru Špalkovou a Davida Matáska – doplní v režii Petra Hrušky (který je podepsán již pod zdejší úspěšnou komedií Ani za milion!) mladá herečka Sandra Černodrinská.

  Délka představení: 120 minut vč. přestávky

  Image

  Společně jsme již na Dobrý skutek vybrali 42130 Kč.
  Děkujeme!

   

  TPP DobrySkutek Hitradio Blanik JCD Mediapharma Railreklam Ha vel Mutt Kooperativa NH Bandi Maxdivani Barton PRE Vlasta Blesk Story prima Informuji Praha_TV

   

   

  © 2019 HAMLET PRODUCTION a.s.